Kötelező lesz pénztárost alkalmazni a boltokban, nem elég az önkiszolgáló kassza
Egy salátatörvénybe került az egészségügyi intézmények beléptetőkapui és a boltok pénztárainak szabályozása.
Egy salátatörvénybe került az egészségügyi intézmények beléptetőkapui és a boltok pénztárainak szabályozása.
Az önkormányzat egyeztetett az áruházlánccal, mert a vásárlók egy része jobban szereti a hagyományos pénztárakat.
Az üzletben kizárólag önkiszolgáló kasszák vannak.
Van, aki csak itt szeret fizetni, más ki nem állhatja, vagyis a bolti önkiszolgáló kasszák még mindig megosztják a vásárlókat. Egy nyugdíjas brit nő most petícióban tiltakozik a készpénzforgalmat és az emberi kapcsolatokat is kiiktató technológia ellen. De tényleg olyan idegesítőek az önkiszolgáló pénztárak? A Deutsche Welle utánajárt.
Gondolná, hogy már intézheti úgy Budapesten is a vásárlást, hogy leolvas egy QR-kódot, besétál, szimplán a táskájába pakolja, ami kell, aztán távozik, a vásárlás pedig automatikusan megtörténik? Elég futurisztikusnak tűnhet első hallásra, pedig közel sincs szó vadonatúj technológiáról.
A Király utcai egységben már él a szolgáltatás.
Az önkiszolgáló kasszákat egyre több vásárló meri használni, és a cég is jól jár vele a munkaerőhiányos időkben. Akad azonban olyan magyar lánc, akik inkább kivezették az önkiszolgáló rendszert, nyugdíjas vásárlóik ugyanis nem boldogultak vele.
Három órát töltött előzetes letartóztatásban egy fiatal nő és az apja, miután egy francia IKEA-üzlet vezetője lopással vádolta meg őket. Valójában csak az egymásba csomagolt ételhordók fedeleinek vonalkódját felejtették el külön-külön beolvasni az önkiszolgáló kasszánál.
Újított egyet a magyar Tesco: hirtelen egyszerre érezhetjük magunkat árúfeltöltőknek és vásárlóknak, ami elég fura elegy, és nálunk kétségtelenül fölöttébb szokatlan. Ebből pedig nyilván nyomban jön a kérdés is, működőképes-e az ilyesmi Magyarországon, ahol egyfelől a kormány éppen plusz munkaerő felvételére kötelezné a hipereket, másrészt rendre belefutunk abba, hogy a lakosság jelentős hányada azért keményen megküzd a kütyükkel, amelyeket a kezébe nyomnak. Elmentünk tehát teszteni az egyelőre egyetlen áruházban működő rendszert. Az élmény meglepően kellemes volt, bár a gyerekbetegségek azért előjöttek.